El Camino – cytaty z drogi

„Każdy może odnieść sukces i żyć dostatnio, ale szkopuł w tym, że większość oddaje się w życiu temu w czym nie jest dobra”

IMG_1277

„Pracowałem jako freelnacer i tworzyłem spoty reklamowe na zamówienie dla dużych marek. Każdy weekend był podobny – chlanie z kumplami bez granic, aż któregoś wieczora po pijaku założyliśmy się, że przejdę Camino. Bez większych oszczędności i organizacji. I tak znalazłem się tutaj. Jestem już 2 miesiące w drodze, zacząłem w Le Puy we Francji i planuję przez kolejny rok przemieszczać się pieszo, gdzie mnie nogi poniosą. Dziwne, co?”

13734981_10208387678621786_1426351149184355072_o

„Bo wiesz przez 11 lat byłem w związku z jedną kobietą. Dopiero po rozstaniu poczułem co to znaczy żyć pełnią życia. Teraz zamiast korzystać z życia (przynajmniej według moich kumpli) param się medytacją i wszystkim tym co mnie rozwija. Ostatnie kilka miesięcy to była sinusoida emocjonalna – góra, dół, góra, dół, dół. Ale jedno jest pewne – będąc z moją kobietą żyłem życiem kogoś innego”.

IMG_1098

„Mam ponad 70 lat, a El Camino robię dla mojej świętej pamięci żony, która zmarła na raka mózgu. Robię to właśnie dla niej”.

IMG_1410

„Przyjeżdżając do Stanów Zjednoczonych czterdzieści lat temu z Lebanonu miałem jedynie walizkę i banknot 100 dolarowy. To mi miało kupić nową, lepszą przyszłośc. Pracowałem ciężko jako architekt na prywatnych zleceniach i dorobiłem się tego co nazywa się życiem dostatnim. Ale jednej rzeczy nigdy nie straciłem z oczu – tego żeby inwestować w doświadczenia, a nie kolekcjonowanie rzeczy. Dlatego robię Camino. Jest na mojej bucket list”.

IMG_1125

„Lubię Buddę za jego dystans do siebie i humor. Zapytany o to jak podoba mu się wegetarianizm odparł: „świetnie!”. „Ale po ostatniej wizycie u lekarza i słabych badaniach ogólnych postanowiłem pójść za radą lekarza i włączyć mięso do diety. Więc w końcu w dni parzyste jem mięso, w dni nieparzyste go unikam. Więc można mnie nazwać pół-wegetarianinem”.

IMG_1538

„W Hiszpanii jak chcesz życzyć komuś powodzenia w kontekście jakiegoś występu artystycznego to używasz wyrażenia: muchos mierdas (dużo gówna). Wynika to z tego, że w dawnych czasach ludzie do teatru przyjeżdzali w karocach zaprzęgniętych w konie, więc ilość końskich odchodów stanowiła o wielkości audytorium”.

IMG_1488

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s