El Camino – cytaty z drogi

“Każdy może odnieść sukces i żyć dostatnio, ale szkopuł w tym, że większość oddaje się w życiu temu w czym nie jest dobra”

IMG_1277

“Pracowałem jako freelnacer i tworzyłem spoty reklamowe na zamówienie dla dużych marek. Każdy weekend był podobny – chlanie z kumplami bez granic, aż któregoś wieczora po pijaku założyliśmy się, że przejdę Camino. Bez większych oszczędności i organizacji. I tak znalazłem się tutaj. Jestem już 2 miesiące w drodze, zacząłem w Le Puy we Francji i planuję przez kolejny rok przemieszczać się pieszo, gdzie mnie nogi poniosą. Dziwne, co?”

13734981_10208387678621786_1426351149184355072_o

“Bo wiesz przez 11 lat byłem w związku z jedną kobietą. Dopiero po rozstaniu poczułem co to znaczy żyć pełnią życia. Teraz zamiast korzystać z życia (przynajmniej według moich kumpli) param się medytacją i wszystkim tym co mnie rozwija. Ostatnie kilka miesięcy to była sinusoida emocjonalna – góra, dół, góra, dół, dół. Ale jedno jest pewne – będąc z moją kobietą żyłem życiem kogoś innego”.

IMG_1098

“Mam ponad 70 lat, a El Camino robię dla mojej świętej pamięci żony, która zmarła na raka mózgu. Robię to właśnie dla niej”.

IMG_1410

“Przyjeżdżając do Stanów Zjednoczonych czterdzieści lat temu z Lebanonu miałem jedynie walizkę i banknot 100 dolarowy. To mi miało kupić nową, lepszą przyszłośc. Pracowałem ciężko jako architekt na prywatnych zleceniach i dorobiłem się tego co nazywa się życiem dostatnim. Ale jednej rzeczy nigdy nie straciłem z oczu – tego żeby inwestować w doświadczenia, a nie kolekcjonowanie rzeczy. Dlatego robię Camino. Jest na mojej bucket list”.

IMG_1125

“Lubię Buddę za jego dystans do siebie i humor. Zapytany o to jak podoba mu się wegetarianizm odparł: “świetnie!”. “Ale po ostatniej wizycie u lekarza i słabych badaniach ogólnych postanowiłem pójść za radą lekarza i włączyć mięso do diety. Więc w końcu w dni parzyste jem mięso, w dni nieparzyste go unikam. Więc można mnie nazwać pół-wegetarianinem”.

IMG_1538

“W Hiszpanii jak chcesz życzyć komuś powodzenia w kontekście jakiegoś występu artystycznego to używasz wyrażenia: muchos mierdas (dużo gówna). Wynika to z tego, że w dawnych czasach ludzie do teatru przyjeżdzali w karocach zaprzęgniętych w konie, więc ilość końskich odchodów stanowiła o wielkości audytorium”.

IMG_1488

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s